Yerinde keşif ve maliyet analizi için bizleri arayabilirsiniz. İletişim Formu

İLETİŞİM

a. Telefon Santrali
b. Çağrı Merkezi

Telefon Santral Altyapı

Kurulum gerçekleştirmeden önce Santralın montajının yapılması planlanan yer ile ilgili ön keşif yapılmalıdır. Telefon santralı,Rutubet,aşırı sıcak ve nem olan,direk Güneş ışığına maruz kalabileceği,yüksek gerilim,manyetik alandan etkilenebileceği alanlara asla kurulumu yapılmamalıdır..Montajlamada dikkat edilmesi gereken detaylar;

  • Telefon santralı sıcaklık olarak önlemi alınmış serin yerlerde montajı yapılmalıdır.(Sistem odası gibi.)
  • Telefon santralı yer zemine montajı yapılacak ise en az 1 metre yükseklikte ve teknik servis elemanın işini rahatlıkla yapabileceği şekilde sağında,solunda,ön ve arka kısmında boşluklar bırakılmalıdır.
  • Telefon santralının Elektrik bağlantısı kontrol edilmeli,topraklama ölcülmeli ve santrale mutlaka akü bağlantısı yapılmalıdır.Merkezi bir UPS devresi üzerinden santralın beslemesi verilmemelidir.
  • Dahili ve harici tesisat kabloları santrale direk bağlanmamalı,bir acık Ya da kapalı catı üzerinde renk kodlaması ve şablonu cıkarılmak sureti ile bağlantılar yapılmalıdır.
  • İp tabanlı sistemlerde santrale verilen ip adres bloğunun network içerisinde herhangi bir ekipman tarafından kullanılmaması gerekmektedir.
  • Lokal network ortamında ip telefon makinası kullanılması durumunda mümkünse ayrı cat kablolama yapılmalı,yoğun görüşme trafiğini kaldırabilecek nitelikte bir switchte tüm ip telefon makinaları kabloları birleştirilmelidir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Hizmet Başlıklarımız ile ilgili detaylı bilgi için bizlere ulaşabilir yada iletişim formunu kullanabilirsiniz